تاریخچه جرثقیل

دسته‌بندی:
یک دیدگاه
تاریخچه جرثقیل

تاریخچه جرثقیل

تاریخچه جرثقیل:

جرثقیل یک نوع ماشین است که با یک طناب جرثقیل، طناب سیم یا زنجیر، و قرقره مجهزشده است که میتواند وسایل ومواد را برداشته و به آنها حرکت به صورت افقی ، عمودی بدهد .

این است که عمدتا برای بلند کردن و حمل و نقل اجسام سنگین به مکان های دیگر استفاده می شود.

یک یا چند ماشین ساده برای ایجاد مزیت مکانیکی و در نتیجه حرکت بارهای فراتر از توانایی طبیعی یک انسان در کنار یکدیگر قرار میگیرند. جرثقیل معمولا در صنعت حمل و نقل برای بارگیری و تخلیه حمل و نقل برای حرکت مواد و در صنعت برای ساخت تجهیزات سنگین ودر صنعت ساخت و ساز بکار میرود.

جرثقیل برای ساخت و ساز اولین بار توسط یونانیان باستان اختراع شد و توسط مردان و یا جانوران باری مانند الاغ برای حرکت ان استفاده میکردند.این جرثقیل برای ساخت و ساز ساختمان های بلند استفاده شد. جرثقیل بزرگتربا توسعه داده شد، به کارگیری استفاده از وزنه های سنگین تربرای ساختمانهای بلند تر و بارهای سنگین تر توسعه داده شدند. در قرون وسطی ، جرثقیل بندر برای بارگذاری و تخلیه کشتی ها و کمک به ساخت و ساز معرفی شدند . اولین جرثقیل ها از چوب ساخته شده بودند، اما چدن، آهن و فولاد با آمدن انقلاب صنعتی تغییرات شگرفی در جرثقیل ها ایجاد نمودند.

برای قرن ها، قدرت مورد نیاز توسط اعمال نیروی فیزیکی مردان و یا حیوانات تامین میشد. اولین جرثقیل بخار در قرن ?? و یا ?? معرفی شده است .در جرثقیل مدرن استفاده از موتورهای احتراق داخلی یا موتورهای الکتریکی و سیستم های هیدرولیک برای ارائه یک قابلیت بسیار بیشتر برای بلند کردن اجسامی که تا ان زمان ممکن نبود را ممکن ساختند.

تاریخچه جرثقیل

 • نویسنده
  اسمی خانی
 • تعداد بازدید
  462 views
۱دیدگاه فرستاده شده است.
شما هم دیدگاه خود را بنویسید
 1. Greta :
  ۳۰ اردیبهشت ۹۶

  Learning a ton from these neat arilstec.

نوشته‌های ویژه
اخبار ویژه